Masaż Leczniczy

Wpływ masażu leczniczego na organizm:

Wpływ na tkankę mięśniową: Wpływ na stawy i aparat więzadłowy: Wpływ na tkankę skórną: Wpływ na układ krwionośny i limfatyczny: Wpływ na układ nerwowy:

Masaż Klasyczny

Czas trwania zabiegu częściowego od 10 do 30 min, całkowitego 45 min.

Wskazania do masażu klasycznego: Przeciwwskazania ogólne do wykonania masażu leczniczego:

Opis zabiegu:

Masaż klasyczny to jedna z najbardziej popularnych form masażu, jest stosowany zarówno w gabinetach kosmetycznych, ośrodkach rehabilitacyjnych, jak i placówkach medycznych. Może on mieć różnorodne właściwości - lecznicze, relaksacyjne czy odchudzające. W masażu klasycznym tkanki pobudzane są za pomocą ugniatania, uciskania, głaskania, rozcierania i wibracji, a jego działanie zależy w znacznej mierze od sposobu i intensywności, z jaką są wykonywane.

W zależności od wskazań - masaż klasyczny może być wykonywany na całym ciele lub jego wybranych obszarach. Jest to zabieg, który ma korzystny wpływ na ukrwienie i odżywienie tkanek, redukuje napięcie mięśniowe, pomaga pozbyć się bólów stawów, mięśni, a nawet głowy.

Ponieważ masaż klasyczny pobudza metabolizm i przyspiesza proces wydalania produktów przemiany materii, znajduje także zastosowanie w zabiegach odchudzających. W zależności od rodzaju i celu zabiegu, do masażu klasycznego można wykorzystywać różnego typu oliwki, olejki, maści lub kremy.

Właściwie i systematycznie stosowany masaż klasyczny to prawdziwy relaks i odprężenie dla ciała, poprawa wyglądu skóry, ale przede wszystkim działanie lecznicze.

Masaż klasyczny pozytywnie wpływa na układ kostny (np. kręgosłup, stawy), mięśniowy, nerwowy, krążenia, a również na pracę narządów wewnętrznych. Ze względu na swe właściwości jest chętnie wykorzystywany w rehabilitacji i leczeniu wspomagającym schorzeń z dziedziny neurologii, ortopedii, pediatrii, ginekologii itp.

Drenaż limfatyczny

czas zabiegu częściowego od 10 do 30 min, całkowitego 60 min.

Wskazania: Przeciwwskazania ogólne do wykonania drenażu limfatycznego:

Opis zabiegu:

Drenaż limfatyczny stosowany jest zarówno w lecznictwie, jak i w kosmetyce. Celem dranaży limfatycznego jest pobudzenie i regulacja przepływu krwi w tkance łącznej.Likwiduje on obrzęki, czyli nagromadzone płyny i produkty przemiany materii co z kolei usprawnia działanie układu limfatycznego.Zabieg drenażu limfatycznego ma również znaczący wpływ na ogólne samopoczucie.Mięśnie rozluzniają się i odpręzają. Zwiększa się odporność na choroby zakazne, uspakaja układ nerwowy.

Masaż relaksacyjny

Czas zabiegu od 30 do 60 min.

Wskazania: Przeciwwskazania:

Opis zabiegu:

Głównym celem masażu relaksacyjnego jest zmniejszenie, a w przypadku regularnych zabiegów, całkowite zlikwidowanie napięcia mięśniowego, rozluźnienie i odprężenie. Jedną ze znanych i powszechnych form masaż relaksacyjnego jest połączenie masażu klasycznego zwanego często szwedzkim , z elementami Shiatsu oraz Tui Na. Jeżeli źródłem napięcia mięśni jest długotrwały stres, to można uzyskać ich rozluźnienie stosując delikatne ,rytmiczne i powolne techniki masażu.

Akupresura - Refleksoterapia (terapia wspomagająca leczenie).

Czas trwania zabiegu od 30 do 60 min.

Wskazania (wg E.L. Maczeret, I.Z. Samosiuk 1990):

Choroby obwodowego układu nerwowego: Choroby układu krążenia: Choroby układu oddechowego: Choroby układu pokarmowego: Choroby układu moczowo-płciowego: Przeciwwskazania:

Opis zabiegu:

Akupresura to stara chińska metoda masażu ( stosowana w lecznictwie), która stanowi uzupełnienie medycyny konwencjonalnej. Jest to masaż uciskowy poszczególnych punktów ciała zwanych receptorami. Receptory, to unerwione miejsca, odpowiadające konkretnym organom. Zgodnie z założeniami tradycyjnej medycyny chińskiej, umiejętna stymulacja odpowiednich receptorów może skutecznie leczyć wiele różnych schorzeń, a także uśmierzać ból.